Paletyzacja w Twojej firmie z wykorzystaniem cobota - ProCobot

7 sygnałów, że Twoja firma jest gotowa na paletyzację z wykorzystaniem cobota

Czy Twoja firma jest gotowa na paletyzację cobotem?

Jak możesz stwierdzić, czy robot paletyzujący będzie dla Ciebie odpowiedni?

Być może Twoi pracownicy spędzają zbyt dużo czasu na ręcznym paletyzowaniu. Myślisz, że robot mógłby pomóc zautomatyzować ten proces?

A może właśnie usłyszałeś o robotach paletyzujących i jesteś ciekawy, czy mogłyby one zrealizować potrzeby Twojej firmy?

robotiq - paletyzacja

Chciałbyś dowiedzieć się więcej, ale nie wiesz, jak zacząć? Być może myślisz, że paletyzacja cobotem jest odpowiednia tylko dla ludzi z wysokonakładową produkcją.

Pomocne będzie poznanie pewnych przesłanek, które wskazują na gotowość firmy do zautomatyzowania procesu paletyzacji.

Wraz z wprowadzeniem zautomatyzowanej paletyzacji, pojawia się coraz więcej możliwości wykorzystania tej wysoce efektywnej metody automatyzacji procesu pakowania.

Jeśli Twój proces nie jest wystarczająco wydajny dla konwencjonalnego robota paletyzującego...

Ludzie często myślą, że zautomatyzowana paletyzacja jest przeznaczona tylko dla producentów o bardzo dużym nakładzie produkcji.

To błędne przekonanie jest zrozumiałe. Kiedy szukasz "automatyzacji paletyzacji", nieuchronnie znajdziesz wiele filmów i zdjęć z dużych zakładów produkcyjnych - np. producenci żywności produkujący tysiące produktów na godzinę, firmy logistyczne wysyłające setki palet dziennie i filmy z ogromnymi robotami paletyzującymi, które mogą podnieść samochód.

Możesz zobaczyć takie filmy i pomyśleć "Nie ma możliwości, abyśmy zmieścili tak dużego robota w naszej firmie!".

Większość konwencjonalnych robotów paletyzujących zajmuje ogromną ilość miejsca na podłodze. Są one duże, nieporęczne i wymagają dużej przepustowości produktów, aby były opłacalne.

Jak wielu ludzi, możesz zobaczyć to wszystko i pomyśleć, że automatyzacja paletyzacji nie jest odpowiednia dla Twojej firmy. Możesz zdecydować: "Jeśli kiedykolwiek osiągniemy poziom masowej produkcji, ponownie rozważymy zrobotyzowaną paletyzację, ale na razie po prostu nie jesteśmy na nią gotowi".

Byłby to błąd.

Robotiq_paletyzacja2

Paletyzacja z wykorzystaniem cobota: Paletyzacja dostępna dla każdego

Ostatnio na scenie pojawiła się nowa forma zrobotyzowanej paletyzacji. Pozwala ona każdemu uzyskać korzyści z automatyzacji paletyzacji, nie ograniczając użytkownika poprzez wymaganie ekstremalnie wysokiej przepustowości.

Prawdopodobnie słyszałeś już o robotach współpracujących. Są one mniejsze niż przeciętny robot paletyzujący i znacznie bardziej dostępne dla każdego, bez względu na poziom doświadczenia w robotyce. Doskonale sprawdzają się w firmach o mniejszych cyklach produkcyjnych.

Paletyzacja z wykorzystaniem cobotów stała się ostatnio jeszcze bardziej dostępna dzięki pojawieniu się łatwych do zintegrowania zestawów aplikacyjnych. Dzięki temu możesz teraz korzystać z zalet zautomatyzowanej paletyzacji niezależnie od wielkości produkcji.

Jednak przed podjęciem decyzji o inwestycji w rozwiązanie paletyzacji cobotem, ważne jest, aby zrobić krok wstecz.

Jakie są przesłanki, że Twoja firma jest gotowa na paletyzację robotem współpracującym?

UR_Unilever_paletyzacja

7 sygnałów, że Twoja firma jest gotowa na paletyzację cobotem

Istnieją różne oznaki, że firma jest gotowa na robota paletyzującego.

Oto 7 najczęściej spotykanych:

1. Poświęcasz dużo osobogodzin na paletyzację

Wyraźnym znakiem, że Twoja firma jest gotowa na cobota jest to, że Twoi pracownicy spędzają dużo czasu na ręcznym paletyzowaniu produktów. Być może jeden członek zespołu pracuje nad tym zadaniem niemal bez przerwy lub spędza cały dzień na paletyzowaniu produktów, które spiętrzyły się w ciągu poprzednich dni.

2. Istnieje przyzwoita przepustowość produktu

Jeśli wysyłasz tylko kilka produktów dziennie, robot paletyzujący prawdopodobnie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak istnieje względnie stała przepustowość produktów oczekujących na paletyzację, automatyzacja paletyzacji cobotem prawdopodobnie będzie warta Twojego czasu. Nie koniecznie musisz działać na wysokim wolumenie produkcji, ale musisz utrzymywać stały stabilny poziom.

3. Możesz zainwestować trochę czasu we wdrożenie robota

Wdrożenie cobota jest bardzo szybkie w porównaniu z prawie każdym innym rodzajem automatyzacji. Można uruchomić cobota w ciągu kilku godzin i wdrożyć go w ciągu kilku dni lub tygodni - w porównaniu do kilku miesięcy w przypadku alternatywnych rozwiązań. Wdrożenie cobota zajmie jednak trochę czasu. Czas ten zwróci się bardzo szybko, gdy robot będzie działał.

4. Ludzie są powstrzymywani przed wykonywaniem ważniejszych zadań

Jeśli Twoi pracownicy nie są w stanie wykonywać innych ważnych zadań, ponieważ spędzają zbyt dużo czasu na ręcznym paletyzowaniu, jest to świetny znak, że robot współpracujący będzie korzystnym rozwiązaniem. Cały czas spędzony na ręcznym paletyzowaniu produktów jest w zasadzie czasem straconym, który ludzie mogliby poświęcić na zadania o większej wartości dodanej.

5. Twoja obecna paletyzacja jest problematyczna

Ręczne paletyzowanie to nie tylko zadanie bez wartości dodanej. Może być również bardzo problematyczne. Powtarzające się ręczne przenoszenie produktów może powodować problemy ergonomiczne, które prowadzą do urazów fizycznych wśród pracowników. Ponadto, jest to mniej spójne niż paletyzowanie przez robota i prowadzi do większej ilości uszkodzeń i defektów produktów. Jeśli widzisz te problemy, cobot może być dobrym rozwiązaniem.

6. Konkurenci wysyłają towar szybciej

Oczywiście, sygnały, że jesteś gotowy na cobota paletyzującego mogą nie pochodzić z wnętrza Twojej firmy. Jeśli konkurenci wysyłają produkty szybciej niż Ty jesteś w stanie, istnieje możliwość, że wąskim gardłem cyklu produkcyjnego jest paletyzacja. Paletyzacja cobotem może pomóc Ci uzyskać szybszy czas wysyłki gotowych produktów.

7. Twoi pracownicy czują się jak roboty

Częstym znakiem, że jesteś gotowy na robotyzację procesu jest to, że Twoi pracownicy zaczynają czuć się jak roboty. Zadania, które idealnie nadają się dla robotów to te, które są niezwykle nudne do wykonania przez ludzi. Paletyzacja jest właśnie takim zadaniem. Polega ono na wykonywaniu tych samych, powtarzających się ruchów przez wiele godzin.

unilever_paletyzacja

Jak ruszyć do przodu, kiedy już zdecydujesz, że jesteś gotowy

Czy któryś z tych 7 opisanych sygnałów pasuje do Twojej sytuacji?

Jeśli tak, to jest duża szansa, że paletyzacja z użyciem cobota może być właściwym rozwiązaniem dla Twojej firmy. To może pomóc Ci paletyzować produkty szybciej, bardziej konsekwentnie i bez marnowania cennych osobogodzin, które mogą być przeznaczone na zadania o większej wartości dodanej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czy cobot w paletyzacji może pomóc, sprawdź Robotiq Palletizing Solution.


Artykuł napisany przez firmę Robotiq, oryginalny tekst: https://blog.robotiq.com/7-signs-your-business-is-ready-for-cobot-palletizing