Oprogramowanie CNC - ProCobot

Oprogramowanie CNC

Dzięki wdrożeniu oprogramowania CNC możliwe jest zintegrowanie fazy projektowania i wytwarzania, co pozwala praktycznie wyeliminować ryzyko związane z kolizjami, a także maksymalnie zwiększyć wydajność prac.

Współczesne innowacyjne rozwiązania w zakresie oprogramowania CNC pozwalają wspomagać procesy produkcji przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka związanego z pracą operatorów. Wdrożenie odpowiednio zaprogramowanego ramienia robotycznego CNC do obsługi maszyn CNC to rozwiązanie, które może przynieść znaczne korzyści dla przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie CNC do maszyn

Dzięki wdrożeniu oprogramowania CNC możliwe jest zintegrowanie fazy projektowania i wytwarzania, co pozwala praktycznie wyeliminować ryzyko związane z kolizjami, a także maksymalnie zwiększyć wydajność prac. Roboty współpracujące Universal Robots umożliwiają elastyczną automatyzację firmom każdej wielkości. Coboty posiadają w pełni przystosowaną do aktualizacji platformę oprogramowania, która pozwala na stopniowe zwiększanie ich możliwości. Dzięki opatentowanej technologii operatorzy mogą szybko skonfigurować i obsługiwać coboty za pomocą intuicyjnego interfejsu 3D. Nawet najbardziej niedoświadczony użytkownik będzie w stanie pojąć podstawy programowania, a także skonfigurować punkty orientacyjne poprzez ustawienie robota w odpowiedniej pozycji. Zastosowanie ramienia robotycznego w pobliżu ciężkich maszyn CNC pozwoli obniżyć ryzyko obrażeń związanych z pracą operatorów oraz zwiększy wydajność produkcji. Osiemdziesiąt procent z tysięcy robotów UR pracujących na całym świecie działa ramię w ramię z operatorami bez konieczności stosowania wygrodzeń ochronnych. Montaż robotów Universal Robots pozwala wykorzystać wszystkie zalety stosowania zaawansowanych robotów CNC. Zastosowanie takiego rozwiązania to również sposób na to, by uniknąć tradycyjnych dodatkowych kosztów związanych z użyciem programów CNC i konfiguracją robotów.

UR5

Trochę większy model UR5 jest idealny do automatyzacji lekkich zadań, takich jak podnoszenie, umieszczanie i testowanie. Średniej wielkości ramię robotyczne UR5 łatwo się programuje i szybko konfiguruje. Podobnie jak inne roboty UR w tej serii oferuje najszybszy zwrot z inwestycji.

UR3

Najmniejszy członek rodziny UR, robot blatowy UR3 jest idealny do wykonywania lekkich zadań montażowych, które wymagają idealnej precyzji. Dzięki obrotowi 360° we wszystkich przegubach i nieskończonemu obrotowi w końcowym złączu, model UR3 to najbardziej elastyczny, wszechstronny i współpracujący robot obok swojego młodszego brata UR3e.

Maszyny CNC zautomatyzowane za pomocą ramienia robotycznego

Roboty Universal Robots można wykorzystać w większości przypadków, gdzie stosowane są maszyny CNC. Ich wdrożenie jest szybkie i łatwe, co pozwala na automatyzację niemal każdego zadania manualnego, również takiego, które obejmuje niewielkie partie lub wymaga szybkiego przezbrajania. Automatyzacja maszyn CNC za pomocą ramienia robotycznego pozwala obniżyć koszty operacyjne oraz uwolnić pracowników od powtarzalnych prac trudnych pod względem ergonomii. Skutkiem takiego rozwiązania jest możliwość skierowania siły roboczej do ważniejszych, mniej niebezpiecznych zadań. Wdrożenie ramion robotycznych pozwala zwiększyć prędkość i precyzję, a także niezawodność i jakość produkcji. Roboty UR mogą również zostać przeprogramowane, a następnie wykorzystane do innych maszyn oraz systemów peryferyjnych. Robot może ponadto wykorzystywać te same programy dla powtarzających się zadań. Ramiona robotyczne CNC są w stanie wytrzymać znaczny wpływ środowiskowy oraz zmiany temperatury. To zaawansowane, współpracujące, przemysłowe urządzenia, które mogą w łatwy sposób zostać dostosowane do danego biznesu i znajdują zastosowanie w bardzo wielu branżach. Mogą pracować 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku gwarantując wydajną i bezpieczną pracę.

Oprogramowanie CNC
Optymalizacja i usprawnienie procesu!

Skontaktuj się