CEO ProCobot dołączył do Partnerów Instytutu Gospodarki Światowej

CEO ProCobot dołączył do grona Partnerów Instytutu Gospodarki Światowej

Z przyjemnością informujemy, że nasz CEO, Paweł Lewandowski, dołączył do grona Partnerów Instytutu Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Instytut złożył aplikację dot. projektu digitalizacji w przemyśle i roli klastrów w tym procesie.

 

Instytut Gospodarki Światowej

 

Projekt jest prowadzony w ramach unijnej agencji COST (European Cooperation in Science and Technology, https://www.cost.eu/)

W skład konsorcjum aplikacyjnego wchodzi 51 osób z 21 krajów europejskich. Wśród nich eksperci branż przemysłowych z wiodących Europejskich ośrodków akademickich, organizacji klastrowych oraz przedsiębiorstw.

Instytut Gospodarki Światowej (IGŚ) jest jednostką naukowo-dydaktyczną działającą w ramach Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Instytut prowadzi badania nad różnymi aspektami gospodarki światowej, międzynarodowych stosunków ekonomicznych i finansowych. Analizuje wpływ współpracy gospodarczej z zagranicą na gospodarkę Polski i jej konkurencyjność.

Do głównych tematów badawczych i dydaktycznych Instytutu należą globalne aspekty rozwoju gospodarczego, handel zagraniczny i bezpośrednie inwestycje zagraniczne, systemy innowacyjne, konkurencyjność oraz rozwój gospodarczy w Polsce, Europie Środkowej i Wschodniej, Niemczech oraz krajach Azji Wschodniej. Wyniki prac badawczych prowadzonych przez Instytut publikowane są w języku polskim i angielskim w formie książek, artykułów naukowych, ekspertyz oraz w ramach serii wydawniczej „Prace i Materiały”.

 Od 2005 r. dyrektorem Instytutu Gospodarki Światowej jest prof. dr hab. Marzenna Anna Weresa.