ProCobot odnotował rekordowy wynik finansowy za 2021 - ProCobot

ProCobot odnotował rekordowy wynik finansowy za 2021

 

ProCobot odnotował rekordowy wynik finansowy za 2021

ProCobot Sp. z o.o. Sp.K., polska firma inżynierska, pasjonaci technologii ,  lider na rynku robotów współpracujących, Partner takich potentatów w branży jak Universal Robots, Mobile Industrial Robots, Robotiq czy OnRobot odnotowała rekordowy wzrost zysku w porównaniu do ubiegłego roku. 

Potwierdza to trend dynamicznego rozwoju branży, co udokumentowane jest również wcześniej opublikowanymi raportami producentów.

Raport IFR potwierdza: dynamika automatyzacji intralogistyki  i  wdrożenia robotów współpracujących znacząco wzrastają.  Ożywienie gospodarki po pandemii Covid 19 stwarza nam nam coraz to lepsze warunki na to, by Polska na przestrzeni najbliższych lat  zwiększyła stanowczo gęstość robotyzacji w przemyśle, którą w dalszym ciągu jeszcze utrzymujemy na niskim poziomie w porównaniu z naszymi sąsiadami.

Dziękujemy serdecznie naszym Klientom, Partnerom pracownikom i współpracownikom za współtworzenie tak wspaniałego sukcesu.

„Niezmienna polityka firmy, wiedza i kompetencje z zakresu robotyzacji, współpraca z partnerami którzy rozumieją potrzeby rynku, klientów. Rozumienie procesu , który jest dość trudny i skomplikowany, wymaga dużego wyczucia, doświadczenia i umiejętności kojarzenia pozornie nie związanych ze sobą czynników- daje naszym Klientom świadomość dobrego wyboru a nam olbrzymią satysfakcję z tego co robimy każdego dnia.”- Paweł Lewandowski- CEO ProCobot

„Robotyzacja w Polsce to kluczowy element rozwoju , jednak stanowi  dla wielu przedsiębiorstw barierę. Staramy się edukować, doradzać na najwyższym poziomie oraz przeprowadzać przez całe procesy będąc dostępni dla naszych klientów. Działamy z partnerami , integratorami- oferując wspólnie z nimi kompleksowe rozwiązania. Robotyzacja cobotami stanowi także element wielu dyskusji. Jeżeli wspólny cel jaki sobie postawimy w oparciu o wysokie standardy działania będzie przyświecał wszystkim tym, którzy są na rynku robotyzacji , bez obaw lata 2022-2030 odnotują wzrosty wskaźników gęstości robotyzacji w Polsce, co pomoże nam przybliżyć się do naszych sąsiadów.”- Marcin Gwóźdź – VP od Sales ProCobot

*****************************************

Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR)1 publikując raport o stanie robotyzacji za 2020 rok mówi o wzroście gęstości robotyzacji w Polsce do 52 jednostek oraz ponad 17 000 robotów przemysłowych pracujących łącznie w naszym kraju. Wzrost sprzedaży robotów na świecie wyniósł 0,5% rok do roku (383 545 sztuki), podczas gdy rynek robotów współpracujących zwiększył się o 6% (22 015 sztuk). W związku z przewidywaną globalną poprawą koniunktury gospodarczej IFR prognozuje wzrost sprzedaży na rynku robotów przemysłowych w 2021 aż o 13%, do łącznej liczby 435 000 jednostek, a w roku 2024 do około pół miliona.