Zastosowanie robotów Universal Robots - vademecum o robotach UR

Zastosowanie robotów Universal Robots

Ponadczasowy świat cobotyki – vademecum UR

 

zastosowanie robotów UR

 

Przyjrzyjmy się bliżej robotom współpracującym UR, które stały się rewolucją dla przemysłu. To dzięki nim można efektywnie zautomatyzować niemal każde zadanie wykonywane dotychczas ręcznie przez człowieka. Odpowiednio zaprogramowane ramię robota usprawni i przyspieszy każdą produkcję.

Coboty Universal Robots zapewniają elastyczną automatyzację przedsiębiorstwom każdej wielkości. Od montażu po malowanie, od paletyzacji po wkręcanie, od pakowania po polerowanie, od formowania wtryskowego po spawanie.

Wiele zadań, które realizowane są w przedsiębiorstwach produkcyjnych, może być właśnie wykonywanych przez ramiona współpracujące. Dzięki temu można przyspieszyć przebieg tych prac, a jednocześnie wpłynąć na jakość produktów. Coboty to wyspecjalizowane roboty współpracujące, które mogą uczestniczyć w procesach produkcyjnych wspólnie z pracownikiem. Specjalista jednym przyciskiem może spowodować, że robot zacznie wykonywać pojedyncze czynności lub ich sekwencje.

 

Gdzie znajdą zastosowanie roboty współpracujące?

W zależności od potrzeb mogą zostać wdrożone do:

  • pracy w magazynach, gdzie zajmą się pakowaniem i paletyzacją;
  • obsługi maszyn CNC, gdzie zredukują zagrożenie dla pracowników;
  • procesów klejenia, spawania, dozowania, szlifowania oraz polerowania (nawet powierzchni zakrzywionych i nierównych).  
  • obsługi form wtryskowych albo pracy w laboratorium, gdzie robot pomoże podczas różnych prac związanych z wykonywaniem testów i analiz.

 

Coboty pomagają wykonywać każde manualne zadanie. Ich celem nie jest likwidacja miejsc pracy poprzez zastąpienie pracy ludzkiej. Celem jest wyeliminowanie monotonnych i powtarzających się zadań, aby człowiek mógł skupić się na zadaniach o większej złożoności. Zwiększa to produktywność, dobrobyt i morale pracowników.

 

Więcej o aplikacjach dla robotów UR, można przeczytać też tutaj - https://www.procobot.com/zastosowania-robotow-ur/. 

 

A w Państwa zakładzie są już wdrożone roboty współpracujące? Jeśli tak, to jakie zadanie automatyzują?

 

Chciałbyś osiągnąć wyższą produktywność i konkurencyjność na rynku globalnym, ale nie wiesz od czego zacząć bądź jakie zadanie zautomatyzować? Nasi eksperci umówią się z Tobą w zakładzie i rozwieją wszelkie wątpliwości, wystarczy że się z nami skontaktujesz - https://www.procobot.com/kontakt/.