Bezbolesne paletyzowanie za pomocą robotów Universal Robots - ProCobot

Bezbolesne paletyzowanie za pomocą robotów Universal Robots

Argumenty przemawiające za wprowadzeniem cobotów do aplikacji paletyzacji są przekonujące. W samych Stanach Zjednoczonych przemęczenie i monotonia ruchowa stanowią 24% i 8% urazów w miejscu pracy. Ręczne paletyzowanie jest nie tylko nieergonomiczne, jest kosztowne. Ogranicza też wydajność i jakość paletyzacji.

 

paletyzacja-artykul-procobot

 

Paletyzacja pozostaje jednym z najbardziej popularnych zastosowań robotów współpracujących firmy Universal Robots, ze względu na ergonomię i wydajność. Roboty typu "cobot" doskonale nadają się do tych zadań ze względu na swoją elastyczność, łatwość użytkowania oraz atrakcyjny całkowity koszt instalacji. Rozwiązują one również problemy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem pracowników, przejmując pracochłonne i powtarzalne aspekty procesu paletyzacji.

W połączeniu z oprogramowaniem do paletyzacji i zestawami aplikacji z ekosystemu UR+ istnieją liczne i stale rozszerzające się sposoby wdrażania współpracującej automatyzacji paletyzacji. Niedawno zaprezentowany UR10e o udźwigu 12,5 kg (27,55 lb) dodaje jeszcze więcej możliwości paletyzacji.

Tradycyjna automatyzacja paletyzacji ma kilka wad. Jest sztywna, trudna do zaprogramowania i brakuje jej elastyczności wymaganej w nowoczesnej produkcji. Wdrożenie tradycyjnego robota paletyzującego wymaga również rozbudowanych zabezpieczeń chroniących ludzi przed obrażeniami, co zwiększa koszty i przestrzeń roboczą. Nawet nie biorąc pod uwagę kosztów bieżącej obsługi i programowania, sam początkowy nakład kapitałowy jest poza budżetem większości małych i średnich firm.

Dobra wiadomość jest taka, że paletyzacja może stać się bezbolesna - i zyskowna - dzięki automatyzacji paletyzacji napędzanej przez roboty UR. Sprawdzone w zakładach produkcyjnych na całym świecie, roboty współpracujące firmy Universal Robots łączą w sobie moc i inteligencję, aby pomóc zakładom produkcyjnym poprawić ergonomię, zwiększyć jakość i przepustowość oraz podnieść zyski. A ponieważ niedobory siły roboczej uderzają w operacje paletyzacji, roboty współpracujące oferują niedrogi sposób na sprostanie wyzwaniom.

 

UR_Unilever_paletyzacja

 

"Ogólną zaletą cobotów, a szczególnie w paletyzacji, jest ich elastyczność. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszym świecie produkcji, w którym produkty ciągle się zmieniają i rośnie zapotrzebowanie na więcej dostosowań, więcej opcji, więcej kolorów, więcej smaków i tak dalej. Automatyka musi być elastyczna, aby wspierać te zmiany w globalnych praktykach produkcyjnych". ~ NICOLAS LAUZIER Senior Product Manager, Robotiq

Argumenty przemawiające za wykorzystaniem cobotów UR w aplikacjach paletyzacji współpracującej są przekonujące, ale o jakich dodatkowych kwestiach należy pamiętać, myśląc o wdrożeniu stanowiska paletyzacji współpracującej?

Istnieje kilka pytań, które należy rozważyć:

  • Jaki typ konfiguracji paletyzacji jest najlepszy dla różnych zastosowań?
  • Czy powinienem używać stałej podstawy czy pionowej konfiguracji z 7. osią?
  • Jakie są podstawowe obciążenia?
  • Jaki rodzaj chwytaka będzie mi potrzebny?
  • Czy UR+ może dostarczyć kompletne rozwiązania paletyzacji?
  • Jakie wymiary powinna mieć moja aplikacja do paletyzacji?
  • Jakie są względy bezpieczeństwa?
  • Czy dostępne jest łatwe w obsłudze specjalistyczne oprogramowanie do paletyzacji ptzy wykorzystaniu cobotów?
  • Czy istnieje oprogramowanie, którego mogę użyć do łatwego definiowania wzorów warstw palety?
  • Gdzie mogę znaleźć rzeczywiste studia przypadków?

Spostrzeżenia dotyczące paletyzacji

Najnowsza publikacja od firmy Universal Robots - "Bezbolesna paletyzacja z robotami Universal Robots".  Została opracowana, aby pomóc Ci odpowiedzieć na te pytania z pomocą ekspertów w dziedzinie paletyzacji. W dokumencie zagłębiono się w czynniki związane z chwytakiem i udźwigiem. Przeanalizowano zalety i wady typowych konfiguracji paletyzacji oraz przedstawiono zestawy aplikacyjne i oprogramowanie dostępne w ramach ekosystemu UR+.

 

UR-Unilever-paletyzacja

 

Myślisz o wykorzystaniu swojego cobota do pracy przy paletyzacji? Więcej przydatnych spostrzeżeń i porad ekspertów znajdziesz w przewodniku firmy Universal Robots. Do ściągnięcia tutaj: https://www.universal-robots.com/blog/painless-palletizing-with-universal-robots/.

 

Artykuł przetłumaczony ze strony Universal Robots. Artykuł: Painless palletizing with Universal Robots.