UR10e zwiększa swój maksymalny udźwig z 10 kg do 12,5 kg!

UR10e zwiększa swój maksymalny udźwig z 10 kg do 12,5 kg!

Najlepiej sprzedający się cobot właśnie stał się lepszy

Zapewniając o 25% większy udźwig - UR10e podnosi teraz do 12,5 kg. Oznacza to większą wydajność i jeszcze większą produktywność, 24 godziny na dobę.  Robot przemysłowy UR10e z promieniem zasięgu do 1300 mm został zaprojektowany z myślą o skuteczniejszym wykonywaniu zadań na większym obszarze, z zachowaniem maksymalnej precyzji udźwigu, obciążenia i wydajności.

 

UR10E - nowosc

 

Dlaczego Universal Robots zwiększa udźwig UR10e?

Zapotrzebowanie klientów

  • Wielu klientów i integratorów prosiło o robota o zasięgu 1300mm, ale o udźwigu większym niż 10kg.
  • Częstą potrzebą jest paletyzacja kartonów o wadze 10kg każdy, co sprawia, że całkowita waga oprzyrządowania i kartonu przekracza 10kg

 

Aplikacje docelowe

  • Paletyzacja - zasięg UR10e sprawia, że jest to doskonały wybór do aplikacji paletyzacji. Zwiększenie obciążenia użytkowego do 12,5 kg umożliwi paletyzowanie cięższych kartonów.
  • Inne zastosowania związane z przenoszeniem materiałów i obsługą maszyn - UR10e staje się potencjalnym rozwiązaniem dla każdej aplikacji przenoszenia materiałów lub obsługi maszyn z elementami roboczymi powyżej 10kg.

 

Czy można zaktualizować istniejący UR10e o udźwigu 10 kg do 12.5kg?

Nie. Obecne roboty UR10e są certyfikowane i oznakowane z 10 kg jako maksymalnym udźwigiem. Tylko nowo zbudowane roboty UR10e będą certyfikowane i oznakowane z 12,5kg jako maksymalnym udźwigiem.

 

Czy nowy UR10e funkcjonalnie odpowiada pierwotnemu UR10e?

Tak. Parametry nowego urządzenia UR10e, w tym czas zatrzymania i dystans, jest taka sama lub lepsza niż pierwotnego robota robota. Integratorzy i klienci mogą mieć pewność, że ich wcześniejsze kwalifikacje i wyniki testów UR10e są mają zastosowanie do nowego robota UR10e.

 

Dlaczego Universal Robots nie zmieniło nazwy produktu, na UR12e?

Podczas gdy ładowność jest zwiększona, wszystkie inne atrybuty robota (zasięg, prędkość, itp.) pozostają niezmienione. Dlatego też bardziej właściwe traktować to jako aktualizację funkcji, a nie nowy produkt.

 

Czy cena nowego robota UR10e ulega zmianie?

Większy udźwig, większe możliwości – cena ta sama, jak pierwotnego robota UR10e.

 

Interesuje Cię więcej szczegółów?

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Inżynierami Sprzedaży, którzy odpowiedzą na każde nurtujące pytanie - https://www.procobot.com/kontakt/.